Stejně jako v letech minulých i letos v předvánočním čase došlo na pravidelný dýchánek Divadla Broadway, v jehož čele stojí producent Oldřich Lichtenberg. Akce se konala jako již několikrát v průhonické Creperii U Slepiček. Jednalo se v podstatě o příjemné setkání a posezení přátel, kteří se konečně mají možnost vidět i jinak, než jen na prknech Divadla Broadway a v jeho zákulisí. I tentokrát se sešla celá řada osobností nejen této scény. A proto jsme zde mohli potkat nejen stálice tohoto divadla, ale i nováčky z nově připravovaného muzikálu Lotrando a Zubejda.
Hosté se výborně bavili nejen uvnitř, ale i venku. Uvnitř byla připravena tabule s různými pochutinami např. výborný guláš, který připravil sám hostitel Oldřich Lichtenberg, dále řízky, salát, obložené mísy a v pozdní době večerní teplá šunka, o kterou se postarala manželka hostitele. Venku si hosté mohli opékat buřty, nebo vylovit kapra, kterého mu pak zdatně přítomní rybáři připravili a mohli si jej odnést domů. Bylo vtipné pozorovat třeba Petra Koláře jak si loví kapra z kádě sám - ale usmrtili ho profesionálové, a opodál stojícího Josefa Vágnera při opékání buřtů.
Mimo již zmíněných Petra Koláře a Josefa Vágnera, který přišel i se svou manželkou, byli na večírku přítomni od dětí přes mládež i ti největší matadoři české hudební a divadelní scény. Pokud začnu dětmi tak Kubíka Bartáka, za mládež bych zmínila Míšu Pecháčkovou, dále pak Nelly Řehořovou, Sharllotu s manželem, Nikolu Ďuricovou s přítelem, Bohuše Matuše s manželkou Lucií, které nakonec dělala společnost kamarádka Rozálie Trešlová, se kterou mají spolu vánoční duet.
Za nováčky zde byla Ljuba Krbová, na kterou se můžeme těšit právě v připravovaném Lotrandovi a Zubejdě. Dále dorazil Zdeněk Barták s manželkou, zpěvák Pavel Sedláček, Jan Kuželka, Ivan Vyskočil s partnerkou Romanou, Markus Tran, Veronika Žilková, Zdeněk Hrubý nebo Dita Hořínková s manželem a syny Filipem a Viktorem. Dorazil i Michal David společně s manželkou Marcelou, a též lídr skupiny Olympic Petr Janda. Hvězdou večera byla ovšem kromě Jaroslavy Obermaierové především, jako již několikrát v minulosti, optimismem zářící Jiřina Bohdalová, kterou doprovodil její vnuk Vojtěch s manželkou.
Všechny příchozí hosty vřele vítal ředitel Divadla Broadway a syn hostitele Oldřich Lichtenberg ml. Ten se staral spolu s DJ o zábavu s přítomnými si na Šťastné vánoce a Nový rok 2025 připíjel hruškovicí, a byl tak tahounem celého večera.
Hosté se skvěle bavili, jídla i pití bylo stále plno. Při odchodu si pak hosté kromě již zmiňovaného kapra odnesli ještě vánočku a kazetu s vánočním cukrovím.
V loňském roce v době konání večírku výrazně sněžilo, a tak se cestou domů hosté mohli bavit koulováním nebo občasným sklouznutím. Letos se bohužel museli bez této zábavy obejít - místo sněžení pršelo a hosté mohli být maximálně zkoulovaní.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |